آهنگسازی با کامپیوتر

آهنگسازی با کامپیوتر :
پیش گفتار : فرآیند تولید یک قطعه موسیقی از ابتدا تا انتها یک فرآیند حرفه ای و تخصصی می باشد, که در این مقاله مقدماتی, یک تقسیم بندی کلی را برای درک بهتر شما عزیزان بیان می کنیم .

آهنگسازی با کامپیوتر

مراحل تولید یک قطعه موسیقی :

  • آهنگسازی
  • تنظیم
  • میکس
  • مسترینگ
آهنگسازی با کامپیوتر
آهنگسازی با کامپیوتر

آهنگسازی

آهنگسازی به عبارتی یعنی ساخت ملودی و هارمونی قطعه . خب طبیعتا هر حرفه ای نیاز به علم و تخصص خاصی دارد, آهنگساز با تسلط به تئوری موسیقی شروع به ساخت ملودی و هارمونی مناسب برای قطعه می نماید .

تنظیم

تنظیم کننده شخصی است خلاق و با استعداد که با استفاده از دانش و تجربه کاری, تسلط به نرم افزارهای موسیقی و تکنیک های تنظیم شروع به چینش قطعه می نماید .

میکس

همانگونه که از کلمه میکس پیداست, می فهمیم که میکس یعنی ترکیب کردن .
در مرحله میکس هرصدا باید از نظر فرکانس, داینامیک و غیره اصلاح شود . به گونه ای که خوش آیند و زیبا به گوش برسد .

مسترینگ

مسترینگ افزایش وضوح شنیداری و کیفیت یک آهنگ است که به وسیله ابزارهای مخصوص که توانایی پردازش صدا و حذف موارد زائد را دارا هستند و با برجسته کردن نقاط دلخواه در صدا, شکلی طبیعی تر به آهنگ می دهند .

نتیجه گیری :

آهنگسازی با کامپیوتر مبحثی هنری و درعین حال تخصصی می باشد . ولی یادگیری آن چندان دشوار نیست . فقط نیاز به داشتن علاقه دارد . ما در این سایت محصولات آموزشی گسترده ای را در زمینه آهنگسازی با کامپیوتر فراهم کرده ایم که شما علاقه مندان به موسیقی به راحتی می توانید نسبت به تهیه محصولات اقدام فرمایید ,
و در راه یادگیری موسیقی الکترونیک قدم بردارید .

مطالبی که شاید به دنبال آن باشید یا برای شما جالب باشد :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *